Skip to content

Mogłoby się wydawać, że taką pożyczkę może zaciągnąć każdy, kto jest osobą pełnoletnią i pracuje. Jednak może się okazać, że niektóre firmy pożyczkowe zastrzegą sobie prawo, do udzielania pożyczki tylko tym osobom, które mieszczą się w określonych granicach wiekowych. Nie powinno nas to dziwić, ponieważ firmy te chcą mieć pewność, że zostaną im zwrócone te pieniądze, które zostały pożyczone, a nie zawsze jest to możliwe, jeżeli pożyczka została zaciągnięta przez osoby zbyt młode, albo starsze, które już nie mają takiej zdolności umysłowej jak kiedyś.

Jaki to jest wiek?

Jeżeli interesuje nas to, jaki wiek jest ograniczeniem w niektórych firmach pożyczkowych, to musimy mieć świadomość, że zazwyczaj nie otrzymamy pożyczki, jeśli będziemy mieli mniej niż 21 lat i więcej niż 70 lat. Oczywiście znajdziemy takie firmy, które tego ograniczenia wiekowego nie mają, jednak to oznacza, że musimy się dokładnie zapoznać z regulaminem, tak abyśmy mieli pewność, że będziemy wypełniali wniosek do firmy, która faktycznie go rozpatrzy, a nie odrzuci go tylko ze względu na kategorię wiekową.

Wszystko jest w regulaminie

Wszystkie tego typu informacje zawarte są w regulaminie, więc to od niego powinniśmy zacząć starania o daną pożyczkę. Wówczas będziemy dokładnie wiedzieli, co musimy zrobić, czego się od nas oczekuje, jakie dane będziemy musieli przestawić. A to oznacza, że będziemy mogli zaoszczędzić naprawdę sporo czasu.

Im więcej będziemy wiedzieli przed wypełnieniem wniosku, tym mniej czasu nam to wszystko zabierze.