Skip to content

W przypadku niektórych osób długi rosną z dnia na dzień i nie mają wyjścia, tylko muszą wziąć kolejną pożyczkę, aby w końcu je spłacić. Jednak wtedy istnieje ryzyko, że nigdzie nie uda im się pożyczyć pieniędzy. Bywa to trudne, ale jakoś trzeba znaleźć wyjście z sytuacji. Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z sytuacji na rynku i oferują swoim klientom pożyczki, które pomogą im uregulować długi.

Gdzie mogą pożyczyć pieniądze osoby zadłużone?

Osoby zadłużone mają znacznie trudniejszą sytuację podczas poszukiwania pożyczek, ale nie oznacza to, że nie uda im się go wykonać. Mają one możliwość zaciągnięcia chwilówki lub pożyczyć pieniądze na raty. Firmy pożyczkowe nie będą weryfikować samego zadłużenia, ale też dochody osiągane przez dłużnika. To sprawia, że jest szansa na zdobycie pieniędzy. Jeśli firma stwierdzi, że pożyczka przekracza nasze możliwości, może nam zaproponować niższą kwotę.

Rodzaje pożyczek dla zadłużonych

Najpopularniejsze pożyczki dla zadłużonych to te pod zastaw różnych rzeczy. W ten sposób firma zapewnia sobie gwarancję odzyskania pieniędzy, bowiem jeśli nie uda nam się spłacić pożyczki, przejmie ona zastawioną rzecz. Innym sposobem są pożyczki społecznościowe. W tym przypadku udzieli ich nie firma pożyczkowa, ale prywatna osoba. Jest to podobna metoda do pożyczania od rodziny lub znajomych. Podczas zaciągania pożyczek warto jednak uważać, aby nie wpaść w spiralę zadłużenia, bo może być ciężko z niej wyjść.